Fusha e Rostovit tërbon Murinjon

0

Mançester Junajtid do të përballet nesër me Rostovin në Europa League, por më shumë sesa rivali rus, Zhoze Murinjon e tremb gjendja e fushës në stadiumin rus.

Trajneri portugez ka mbetur i habitur kur ka parë fushën, që nuk ka bar në shumë vende, ndaj me të drejtë ka pyetur: “Këtë ju e quani fushë?”.

Mourinho says he has a lot to think about when it comes to team selection after seeing the state of the pitch

Murinjo ka kujtuar një fushë në Pekin verën e shkuar, ku Junajtid duhej të luante derbin kundër Sitit, por ndeshja nuk u luajt fare, pasi kushtet e fushës ishin të tmerrshme.

Tani Murinjo ankohet publikisht për fushën e Rostovit, me klubin rus që vendosi të mos kryente stërvitje para ndeshjes në stadium, por sipas Murinjos, një delegat i UEFA-s i ka thënë se “skuadra është e siguruar dhe çdo dëmtim paguhet nga UEFA”.

Rostov will not train on their pitch ahead of Thursday's Europa League first leg due to its poor condition

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.