Fundjava në Superiore, të dielën luajnë kryesuesit

0

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar kalendarin e fundjavës në Kategorinë Superiore, me dy ndeshje të shtunën dhe 3 të dielën.

Të shtunën vëmendja do të jetë në Vlorë, ku Flamurtari pret në një stadium pa tifozë Vllazninë dhe është një sfidë shumë delikate, sidomos për vlonjatët, që duan patjetër fitore.

Një ditë më pas luhen 3 ndeshje, të gjitha për t’u parë, sepse do të ketë tension e rivalitet.

Laçi pret Skënderbeun dhe është një sfidë ku barazimi ndoshta nuk i vlen askujt, sidomos kampionëve, që tashmë janë shumë pranë kreut dhe nëse gabojnë, humbasin përfundimisht betejën.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.