Fundi i një epoke, Milani dhe Interi marrin vendimin për stadiumin

0

Stadiumi “San Siro” do të shembet. Një prej tempujve më të rëndësishëm të futbollit italian dhe atij europian, i njohur ndryshe edhe si “La Scala”, nuk do të jetë më. Milani dhe Interi kanë rënë dakord dhe e kanë konfirmuar diçka të tillë.

Dy klubet e Milanos kanë rënë dakord për ndërtimin e stadiumit të ri, që do të kushtojë 700 milionë euro dhe do të jetë gati në vitin 2022.

Marrëveshja mes palëve është arritur dhe tifozët e “djallit” dhe ata zikaltër do të kenë mundësinë të ndjekin ekipet e tyre të zemrës në një stadium bashkëkohor dhe tepër modern.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.