Fulham fiton finalen më të pasur në planet, Xhon Terri nuk ia del mbanë

0

U luajt sot finalja play-off për një vend në Premier Ligën angleze, me Fulham e Aston Vilën që u ndeshën në supersfidën e luajtur në ‘Wembley “.

Finale dramatike dhe me rëndësi të jashtëzakonshme, sepse përveç vendit në elitë, në lojë ishin edhe shumë miliona sterlina, që e bëjnë këtë finale me të pasurën në planet, duke llogaritur të ardhurat nga ngjitja, nga e drejta televizive, reklamat dhe “parashutat”  financiare parashikuar në rast rikthimi në Championship.

Triumfoi Fulhami, 1-0, me gol të shënuar nga Keirni në pjesën e parë, në një ndeshje shumë nervoze dhe të egër.

Që në pjesën e parë Fulhami duhej të kishte marrë karton të kuq, që e mori në mesin e pjesës së dytë, ndërkohë që edhe Aston Vila kreu faulle mjaft të egra sidomos në pjesën e dytë.

Megjithatë, suksesi i Fulhamit ishte i merituar, ndërsa Aston Vila bëri pak për të merituar ngjitjen. I pafat Xhon Terri, që nuk ia doli të ngjitet në Premier Ligë dhe në finale luajti shumë keq, ndaj ndoshta ka ardhur momenti ta mbyllë me futbollin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.