FSHF tenton sërish, synojmë Superkupën e Europës 2020

0

Shqipëria e provoi muaj më parë, pa ia dalë mbanë, por organizimi i një Superkupe Europe mbetet synim madhor.

UEFA ka zyrtarizuar sot 9 vendet që kanë aplikuar për organizimin e Superkupës së Europës në vitin 2020.

Afati për të dorëzuar aplikimin ishte deri më 12 janar dhe nuk lejohej kandidimi i vendeve që do të prisnin ndeshje të Kampionatit Europian 2020.

Nëntë vendet që kanë shfaqur interes për të pritur Superkupën e Europës 2020 janë

Shqipëria, Tiranë, Arena Kombëtare

Bjellorusi, Minsk, Dinamo Stadium

Finlandë, Helsinki, Helsinki Olympic Stadium

Francë, Nicë, Grand Stade de Nice

Izrael, Haifa, Sami Ofer

Kazakistan, Almati, Almaty Central Stadium

Moldavi, Kishinjev, Zimbru Stadium

Irlanda e Veriut, Belfast, Windsor Park

Portugali, Porto, Dragão

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do ta zgjedhë vendin organizator në maj të këtij viti.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.