(Foto+VIDEO) Hiqen barrierat, “rikthehet” tifozeria romane!

0

Dje ka qenë dita e madhe për tifozët e Romës, edhe pse duhet thënë se fitorja ishte e hidhur për shkak se skuadra është eliminuar, megjithatë, nga Kupa e Italisë, vetëm disa hapa larg finales së madhe…

Megjithtaë, “Curva Sud” është rikthyer në stadium pas një proteste dhe bojkoti që zgjaste prej muajsh të tërë, që kur organet drejtuesve vendosën që të kishte barriera në tribunat pas porte, që ndanin dy sektorë. Kundër ishin edhe lacialët, por e prishën bojkotin, ndërsa romanistët e vazhduan deri dje, kur fituan ata…

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.