(FOTOT+VIDEO) Tifozi i Rijekës turpëron… Kroacinë!

0

Ultrasit e Rijekës, që në “San Siro” do të jenë rreth 500, gjatë gjithë ditës së sotme, kanë krijuar shumë kaos në Milano, sidomos në sheshin Duomo, ku edhe kanë dedikuar kore, thërritur dhe madje duartrokitur e ndezur flakadanë, teksa policia i shoqëronte.

Por, episodi më i turpshëm ishte ai i një tifozi, ndoshta i dehur, që uli pantallonat në statujën e famshme të Vitoria Emanuele II, në Duomo, teksa fotografët shkrepën aparatet e tyre për këtë moment. Sonte luhet Milan-Rijeka, e vlefshme për Europa League.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image