Fotografitë që kanë bërë historinë e futbollit

0

Futbolli ka rezervuar gjithmonë emocione të panumërta. Jo rastësisht ky është sporti më popullor në botë. Por, disa episode kanë mbetur në memorien e të gjithëve.

Kjo është një sekuencë e fotografive që kanë bërë historinë e futbollit. Momente feste, triumfi, zhgënjimi apo polemikash. Futbolli i dhuron të gjitha.

Tragjedia e Hejselit më 29 maj 1985 ku 39 tifozë humbën jetën në finalen e Kupës së Europës ndërmjet Liverpulit dhe Juventusit.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.