FOTO | Një mbrojtës nga Guinea për Tomorin, klubi e zyrtarizon

0

Skuadra e Tomorit ka qenë aktive ditët e fundit në merkato dhe sot, ka zyrtarizuar një tjetër afrim. Klubi beratas ka zyrtarizuar ardhjen më të re në skuadër, Olivier Dore.

Dore është mbrojtës nga Guinea, që në gjysmën e parë të sezonit ka luajtur për skuadrën e Besëlidhjes. Një lojtar që është i ambientuar me Kategorinë e Parë, 21-vjeçari do të vazhdojë karrierën e tij te Tomori.

Njoftimi i klubit

“Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me mbrojtësin nga Guinea, Olivier Dore. Mbrojtësi i cili gjatë pjesës së parë të sezonit ishte pjesë e Besëlidhjes, ka firmosur një kontratë deri në përfundim të sezonit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.