(FOTO) 30 mjekë mbërritën në Itali, reagon Gianni De Biasi: Grazie Albania!

0

Drejt Italisë fluturuan gjatë ditës së djeshme 10 mjekë dhe 20 infermier për të ndihmuar shtetin fqinjë në luftën kundër Covid-19. Deri më tani në Itali regjistrohen mbi 10 mijë viktima si pasojë e përhapjesë në mënyrë të mejëhershme të koronavirusit. Ndërkohë mijra pacientë të tjerë janë të prekur dhe po luftojnë me jetë a vdekje.

Dërgimi i grupit të mjekëve drejt Italisë ka surprizuar edhe ish-trajnerin e Kombëtares së Shqipërsië, Gianni De Biasi. Në një reagim në rrjete sociale, trajneri falenderon Shqipërinë për gjestin e saj duke e shoqëruar foton e postuar me një pjesë nga fjalimi i kryeministrit Rama./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.