Formacioni mundshëm/ Shaland me dhimbje koke, ndaj Çekisë luan pa sulmes goli

0

Kosova luan sot finale e madhe, siç është deklaruar matematikisht, ndaj Çekisë me një organik grupi jo të plotë. Jeohona e dardanëve u duk e madhe në ndeshjet e para në grup por dëmtimet po tkurrin shpresat për triumf. Lëndimet kanë prekur lojtarët cilësor si Vedat Muriq, Shala, Kryeziu si dhe mungesa e dikurshme e Zenelit. Në këto kushte, Shaland humbet vijën eparë të sulmit por edhe lojtarë të tjerë të rendësishëm. Ndaj Çekisë, sipas mediave në Kosovë, trajneri nuk dëshiron të rrezikojë me Nuhiun duke gjetur alternative.

Ndërrimet e vendeve kryesisht do të bëhe nëpërmjet lojtarëve t mesfushës. Fillimisht, Rashica do të vihet në majën e sulmit, si kandidati kryesor për të gjrtur golin dhe zvendësuar Muriqin. Pas tij pritet Zhegrova, Berisha dhe Celina.

Në mesfushë, mungesa e Shalës mund të zvendësohet me Rashkaj ose Besar Halimin. Megjithëse Shaland është mësuar të luaj përpara mbrojtjes me lojtarë të fuqishëm dhe deffancsi,. Ndërsa në mbrojtje çdo gjë duket e qëndrushme duke qenë një nga repatet më komode për momenti./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.