Formacionet zyrtare te Teuta-Flamurtari, ky është “treni i fundit” për Sadedinin

Flamurtari do të përballet ndaj Teutës, në takimin që do të nisë në orën 18:00 dhe do të luhet në “Elbasan Arena”. Ky është edhe treni i fundit për trajnerin Sadedini, që duhet të tregojë forcën e skuadrës dhe të dalë me pikë të plota në një ndeshje të vështirë.

Kjo pasi përballë ka një ekip si Teuta, që ka pretendimet e saj për të fituar titullin në Superiore. Por nga ana tjetër, Flamurtari ndodhet në vendin e fundit të renditjes dhe nuk ka më shumë kohë që të presë.

Formacionet zyrtare

Teuta: Frashëri, Arapi, Hoxha, Todorovski, Kuros, Avdyli, Kallaku, Çyrbja, Aleksi, Nikaç, Kalid

Flamurtari: Moçka, Zeqaj, Sarris, Sukaj, Ribaj, Gocaj, Pjeshka, Rrapaj, Deliaj, K.Nebihu, Nika