Formacionet zyrtare, ka vetëm një surprizë nga Pakult

0

Kukësi dhe Valeta përballen prej orës 19:00 në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërkohë që të dy trajnerët kanë përzgjedhur edhe formacionet me të cilat do ta nisin takimin. Te verilindorët ndryshimet janë të shumta dhe vihet re pozicionimi i Rrumbullakut në mesfushë. Në portë është Frashëri, që k fituar duelin me Malokun, ndërkohë që janë disa debutuesit në këtë takim.

Qaqi luan në mbrojtje krah kapitenit Shameti, kurse nga krahët pozicionohen Uilliam dhe Zguro të ardhur tani në verë. Plaku ka marrë përsipër sulmin, ndërkohë që Çyrbja në krahun e djathtë duhet ta bëjë vijë. Kanë shpëtuar treshja e mesfushës nga vjet. Shkodra, Musolli dhe Dzaria janë titullarë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.