Formacionet në derbin Milan-Inter, kuqezinjtë do t’i besojnë afrimit të fundit në merkato

0

Milan-Inter do të luajnë në derbin e madh të Italisë gjatë mbrëmjes së sotme. Përballja e parë mes skuadrave të Milanos për këtë sezon, që do të provojnë forcën e tyre të vërtetë.

Sa i përket formacioneve të mundshme, trajneri i kuqezinjëve ka vendosur që t’i besojë nga minuta e parë Rebiç. Një zgjedhje e guximshme kjo e trajnerit të Milanit, rreth afrimit të fundit në merkaton e verës.

Ndërsa Conte nga ka hequr dorë nga skema e tij e zakonte me 3-5-2, që mbyllet me Martinez dhe Lukakun në sulm. /Sport Ekspres/

Milan: Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Biglia, Kessie, Calhanoglu; Suso, Rebic; Piatek.

Inter: Handanovic; Godin, de Vrij, Skriniar; Lazaro, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Martinez, Lukaku

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.