Formacionet e finales së Europa League, Kante dhe Çeh titullarë

0

Arsenali dhe Çelsi do të diskutojnë finalen e Europa League, një finale e gjitha londineze. Në Baku, luhet një nga ndeshjet me të rëndësishme të këtij sezoni dhe të dyja ekipet angleze do të synojnë ta fitojnë këtë trofe.

Emeri i ka besuar fanellën e portierit veteranit Petër Çeh, i cili luan ndeshjen e tij të fundit në karrierë.

Eden Hazard është në formacionin titullar të Sarrit, në atë që pritet të jetë ndeshja e fundit për belgun, por edhe për trajnerin italian. Është riaftësuar në kohë N’Golo Kante, i cili luan nga minuta e parë.

EUROPA LEAGUE, finale (21:00, Baku, Azerbajxhan)

Arsenal: Çeh, Sokratis, Kosienli, Monreal, Maitland-Najls, Torreira, Xhaka, Kolashinac, Ozil, Lakazet, Obamejang.

Çelsi: Kepa, Azpilikueta, Kristensen, David Luiz, Emerson, Zhorzhinjo, Kante, Kovaçiç, Pedro, Zhiru, Hazard.

Gjyqtar: Xhanluka Roki

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.