Flakë për flakë/ Klop kërcënon Atletikon pas humbjes: Mirësevini në “Anfield”, njerëzit tanë janë gati

0

Liverpuli ka humbur në transfertën e sotme me rezultatin 1-0 ndaj Atletiko Madridit. Tashmë është gjithçka e qartë dhe e mësuar prej kohësh, nëse kjo skuadër spanjolle shënon e para, atëherë është e pamundur që t’i shënosh lehtësisht.

Kjo ndodhi edhe ndaj Liverpulit, ekipit më në formë të momentit në Europë. Por Jurgen Klop nuk ndihet aspak i dorëzuar apo me mungesë vetbesimi, duke “kërcënuar” Atletikon e Madridit për ndeshjen e kthimit. Atje premtohen emocione të mëdha, ndërsa duke parë edhe rastin në sezonin e shkuar me Barcelonën, kualifikimi për ekipin e Simeones është në rrezik të madh.

Menjëherë pas përfundimit të takimit të sotëm, Klop e ka thënë qartësisht: “Njerëzit tanë janë gati për ndeshjen e kthimit. Dhe…”Mirësevini në “Anfield Road”, asgjë nuk ka mbaruar këtu”, ka thënë Klop. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.