Fitorja dhe Panuçi, Duka i thotë fjalët e tij

0

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur pas ndeshjes me Uellsin dhe e ka vlerësuar faktin që skuadra reagoi. “Pjesa e parë nuk ishte shumë e mirë, por pas asaj humbje duhet të bënim diçka”, u shpreh Duka fillimisht. 

I pyetur në lidhje me Panuçin, kreu i Federatës ka shtuar: “Para ndeshjes jam munduar ta mbështes atë dhe ekipin. Duhej paraqitje dhe rezultat pozitiv. I shërben atmosferës”.

Sa i takon rëndësisë së fitores, Duka në fund shtoi: “Ndikon në moralin e djemve, u kthen besimin atyre dhe të gjithëve. Kjo fitore nuk mund të themi se e ben ekipin më të mirë. Duhet më shumë besim, jepini më shumë besim. Me më pak mungesa dhe më tepër impenjim mund të bëjmë më mirë”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.