“Fitoren 5-1 ndaj Partizanit nuk e harrojmë kurrë”, Egbo emocionet me vonesë dhe kujton sukseset

Trajneri i Tiranës ka kujtuar të gjithë rrugëtimin e ekipit të tij deri tani, që nga momenti që e ka marrë në kryesim skuadrën. Pa asnjë humbje dhe shumë fitore të marra, ndërsa ndalesa e vetme ishte barazimi 1-1 ndaj Skënderbeut.

Kur vjen momenti i fitores në derbi ndaj Partizanit në shirat 5-1, Egbo shkruan se nuk do ta harrojnë kurrë këtë triumf të arritur. Megjithatë këto emocione janë shtuar kur ka shumë ditë që kjo ndeshje është mbyllur, pasi në atë përballje, çuditërisht trajneri i Tiranës ka qenë gjakftohtë që nga fillimi në fund, ndërsa një tjetër teknik me ato shifra do të ishte çmendur në festë. /Sport Ekspres/