Fishkëllima në Mynih, sezoni po nis ters për Bajernin

0

Një humbje apo dy, në korrik, nuk janë problem për askënd. Megjithatë, nëse quhesh Bajern dhe nëse humbet 4 miqësore prestigji, diçka nuk shkon.

Dje Bajerni u mund nga Liverpuli 3-0, sot e pati radhën Napoli i Hysajt ta fundoste, 2-0, me gola nga Kulibali e Xhakerini.

Dy humbje në 24 orë, të dyja në Mynih, në një stadium të tejmbushur. Humbje OK, por kështu jo, tifozëylt meritojnë respekt.

Ançrloti luajti me rezerva e të rinj, hiq Kimish e Vidal, apo Sançes e zëvendësuesi Riberi, por edhe Napoli nuk ishte i plotë, sepse Sarri la pushim thuajse gjithë titullarët e djeshëm (30 minuta për Hysajn). Turneun e fitoi Atletiko e Kejdi Bares, Bajerni e mbylli i fundit!

Ançeloti pas ndeshjes tha se tifozët kishin të drejtë që fishkëllyen. Kaq? Humb edhe nja dy ndeshje këtë muaj, Karlo, pastaj më mirë ik vetë!

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image