Feston Burim Kukeli, “masakrohet” Agolli

0

Zyrihu ka fituar ndaj ekipit turk Osmanilspor, teksa Sadiku “është kursyer”. Karabag pëson pesë gola ndaj Fiorentinës. Kaçe lider në mesfushën e Plzenit, që barazon pa gola në Austri

Ka qenë një mbrëmje që ka parë edhe disa shqiptarë në fushë ajo e djeshmja, në Europa Leauge. Nga Ansi Agolli te Alban Meha. Por, sigurisht, Mauro Zarate është protagonisti dhe, pikërisht, në fitoren e thellë të Fiorentinës.  Argjentinasi, edhe pse gjithmonë ka pasur nofkën e “talentit”, asnjëherë nuk ka lënë gjurmë në vazhdimësi, shkak sjellja e tij. Sulmuesi pati periudhë të vështirë që prej arritjes te Interi, ku edhe u mendua se do të arrijë kulmin, por në fakt bëri të kundërtën.Zarate pasi tregoi formë të mirë me Uest Hamin sezonin e kaluar, vendosi të kthehej në Serie A, te Fiorentina, për t’i sqaruar ato hesape që i kanë mbetur nga e kaluara. Dhe, në hapësirat që dje i dha trajneri Paulo Soza, ai ka shkëlqyer, në fitoren e thellë ndaj Karabagut të Ansi Agollit. Nga pesë golat e realizuar, Zarate shënoi një supergol nga 25 metra distancë dhe një tjetër eurogol nga gjuajtja e lirë. Klasi dhe teknika e këtij lojtari u shfaqën shumë në këtë duel dhe do të jenë prezente gjatë gjithë sezonit në Serie A për adhuruesit e futbollit italian. Kështu, Agolli dhe Karbagu duket se duhet të bëjnë çmos për të harruar sa më shpejt këtë sfidë.

Sport Ekspres

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here