Festa e pa parë më herët e Mertens, për magazinerin historik që i ka dhënë fanellën edhe Maradonës

0

Mertens hapi serinë e golave në përballjen ndaj Barcelonës, duke realizuar në minutën e 30. Një super gol i realizuar nga lojtari i Napolit që e ka ndalur topin në rrjetë nga distanca. Por ajo që tërhoqi vëmendjen edhe më tepër, ishte festimi i Mertens.

Me gjuhën jashtë dhe ecjen e ngadalësuar, nuk ishte parë më herët një festim i tillë. Por çfarë shpjegimi ka? Festa ishte një dedikim për magazinierin historik të Napolit, Tommaso Starace. Ky i fundit ka më shumë se 30 vite punë në këtë post, ndërsa ka kaluar në duart e tij duke i dhënë fanellën edhe legjendës Maradona në kohën që ishte lojtar. Një kërcim i tillë është bërë nga Starace, ndërsa Mertens ka lidhje të ngushtë shoqërore me të. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.