Ferronikeli shkruan historine ne Kosove!

0

Per te paren here ne histori, Ferronikeli është zyrtarisht kampion i Kosovës. Skuadra nga Drenasi barazoi 2-2 me Prishtinën në Prizren dhe me kete pikë arriti qe te siguronte titullin kampion ne “Raiffeisen Superliga”, pavarësisht suksesit të arritur nga Besa 3-1 përballë Vëllaznimit.  Ekipi, që vjet fitoi “Digitalb Kupa e Kosovës”, këtë vit arriti të rrëmbejë dhe trofeun e kampionatit pas një sezoni që i pa protagonistë absolut, edhe pse e mori titullin vetëm në javën e fundit. “Në Përparim Thaci” vendasit krijuan një epërsi të dyfishtë pas golave të Maliqit në pjesën e parë dhe Ladrovcit, në të 57-tën, që goditi me kthesë duke goditur fillimisht traversën me topin që e kaloi vijën fatale.

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.