Feronikeli e Ferizaj në festë, gëzon edhe Duro me Dritën e tij

0

Feronikeli i Zekerija Ramadanit marshon në krye të Ipko Superlika e Kosovës. Ditën e sotme ata kanë kaluar me sukses skuadrën e KEK-ut, duke e mposhtur me rezultatin 4-1. Shënuan Karioka, Fazliu dhe Magani, të cilët më parë kanë luajtur në Superiore.

Triumf edhe për Dritën e Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro fitoi vetëm në fund kundër Drenicës në transfertë. Bujar Shabani, ish-mesfushor i Skënderbeut, shënoi golin e parë për bardhekaltrit.

Pesë minuta nga fundi i takimit ishte Taulant Dajaku që barazoi shifrat, duke realizuar me penallti. Gjithsesi Drita nuk u dorëzua dhe mori një fitore jetike. Xhevdet Shabani, ish-futbollist i Teutës, shënoi golin që vendosi fatet e ndeshjes.

Në takimin tjetër mes Ballkanit dhe Ferizajit ishte Dren Gashi ai që shënoi në pjesën e dytë dhe i dha fitoren skuadrës së tij në transfertë. Pikë me vlera për Ferizajin.

IPKO SUPERLIGA – JAVA 9

Drenica-Drita 1-2
Shënues:
Dajaku 85’ (pen.)/ B. Shabani 65’, Xh. Shabani 89’

Ballkani-Ferizaj                0-1
Shënues:
Gashi 79’

Feronikeli-Kek 4-1
Shënues:
Karioka 12’, Fazliu 19’, Magani 48’, ? / ?

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.