Fenomenale, Majlinda Kelmendi kampione Europe

0

Nuk ka rivale: Majlinda Kelmendi mbetet numri 1 në botë në sportin e xhudos dhe e konfirmoi edhe sot.

Fituesja e Medaljes së Artë në Lojërat Olimpike që u mbajtën vitin e kaluar në Brazil, Kelmendi ka fituar të artën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë.

Xhudistja nga Kosova arriti ta thyente në finale rivalen ruse Alesja Kuznecova në kategorinë e 52 kilogramëve.

Një tjetër sukses i madh për Kelmendin dhe trajnerin Driton Kuka, që vazhdojnë të na bëjnë krenarë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.