Fair-Play në plehra, ja si “vidhet” goli në Gjermani!

0

Kur një futbollist mbetet i dëmtuar në fushë dhe dëmtimi duket serioz, është diçka normale të ndalet ndeshja dhe të nxirret topi jashtë, apo të ndalen të gjithë për të parë gjendjen e futbollistit të dëmtuar.

Por, në Gjermani një situatë e tillë ka shkaktuar polemika pa fund. Sot luhej sfida Jena-Mepen, me miqtë që kryesonin 2-0, në sfidën e divizionit të katërt gjerman.

Në minutën e 57-të një futbollist i Jenës mbeti i dëmtuar dhe miqtë ndalën lojën, por një futbollist vendas rrëmben topin dhe shënon! Kaos për disa momente, por arbitri e konsideroi golin të rregullt. Më vonë, i njëjti lojtar, Ajsman, barazoi për Jenën, që në këtë mënyrë vodhi jo vetëm golin, por edhe një pikë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image