Euro 2016 pasuron Juventusin, ka euro edhe për klubet shqiptare

0

Juventusi është klubi që ka përfituar më shumë nga Kampionati Europian Fracë 2016.

Klubi italian ka përfituar thuajse 3.5 milionë euro, nga 150 milionë eurot e vendosura në dispozicion për klubet që kanë furnizuar kombëtaret me lojtarë.

Juventusi ka përfituar 361.000 euro për kualifikueset dhe 3.12 milionë për fazën finale të Euro 2016.

Në vendin e dytë Liverpuli, ndërsa spikat edhe Totenhemi, i treti, ndjekur nga Mançester Junajtid e Bajern.

Ka përfitime edhe për klubet shqiptare: Partizani e Skënderbeu kanë marrë përkatësisht 129 mijë euro dhe 119 euro, ndërsa Tirana 46 mijë euro e Flamurtari 37 mijë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.