Enrique vazhdon avazin, nuk grumbullon Messin!

0

Luis Enrique injoron sërish Lionel Messin! Trajneri i Barcelonës ka vendosur që mos t’i ftojë tre sulmuesit kryesorë, Lionel Messi, Luis Suarez e Neymar për ndeshjen e sotme të Kupës së Mbretit ndaj Elches, meqë ndeshja e parë ka përfunduar 5-0 në favor të katalanasve. Strategu asturianspekulohet se nuk ka marrëdhënie të mira me Messin, por edhe futbollistë të tjerë të ekipit. Ish-lojtari i Barcelonës, Bojan Krkic, është shprehur se Enrique flet pak me lojtarët dhe punon veçmas me stafin e tij teknik.

Lista: Ter Stegen, Masip, Montoya, Douglas, Piqué, Diagné, Bartra, Mathieu, Adriano, Ié, Halilovic, Rakitic, Rafinha, Sergi Roberto, Gumbau, Pedro, Adama dhe Munir.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.