Emocionet dhe kërcënimet, tifozët e Arsenalit ndryshojnë pasi dëgjojnë Granit Xhakën

0

Menjëherë pasi Granit Xhaka bëri gjeste e pahijshme duke nxitur tifozët e Arsenalit për vërshëllimat, të gjithë ishin në një mendje: “Të përjashtohet”. Tifozët e Arsenalit nuk kënaqeshin vetëm me heqjen e shiritit të kapitenit, por donin edhe largimin e mesfushorit me origjinë shqiptare.

Derisa erdhi reagimi i djeshëm i Xhakës ku shprehej se kishte marrë kërcënime për gruan, veten e tij apo edhe njerëz që uronin kancerin për vajzën e porsalindur. Në kushte të tilla edhe tifozët e Arsenalit kthehen në njerëzor dhe në rrjetet sociale ka pasur mbështetje në orët e fundit, për ta kthyer Xhakën në formacion. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.