Emeri e bën zyrtare: Krenar që bëhem pjesë e familjes Arsenal

0

Njeriu i cili pritet të marrë drejtimin e Arsenalit duket se ëhstë bashkuar që tani me klubin londinez – të paktën sipas faqes së trajnerit spanjoll në internet.

Të martën në mbrëmje www.unai-emery.com krejt papritur shfaqi një foto të ish-trajnerit të PSG-së, ku shkruhej: “Krenar që bëhem pjesë e familjes së Arsenalit”.

Trajneri 46-vjeçar nuk është konfirmuar ende si pasuesi i Arsen Vengerit, por tashmë gjithçka duket e kryer.

Emeri u largua nga PSG pas dy vitesh me dominim total në Francë, por sukseset europiane Emeri i arriti me Seviljen, ku fitoi 3 herë Europa League.

Emeri nuk dukej favorit, por Arteta nuk ka eksperiencë, Alegri preferoi të qëndrojë te Juventusi dhe Luis Enrike kishte kërkesa të ekzagjeruara për përforcimet e verës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.