Eleminohet edhe Islam Islamaj

0

Pas Vilson Ndregjonit në peshën 65 kg dhe Egzon Shalës në peshën 97 kg dje në mbrëmje ka qenë radha e Islam Islamajt në peshën 57 kg të mundjes së lirë që të eliminohej në Kampionatin Botëror në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pas ka kaluar në 1/16 e finaleve, atje ku ka fituar nga kongolezit Kalimen Detrik Pabro, thellësisht 10-0 me të njëjtin rezultat është mundur në 1/8 e finaleve nga francezi Zoheir El Ouarraqe. Përfundimisht asnjë shenjë nga shqiptarët në Botërorin e Mundjes.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image