Egnatia, vjen Klaudio Rexhepaj 

0

Ndonëse ndodhen në Pogradec, fundjavën e kaluar rrogozhinasit nuk e kanë ndalur zellin e tyre në lidhje me përforcimet. Kanë shfrytëzuar ditët e fundit të merkatos verore duke pasur tashmë pranë skuadrës mbrojtësin me përvojë Klaudio Rexhepej që në pesë sezonet e fundit ka luajtur në radhët e Dinamos. Në sezonin e kaluar Rexhepaj zhvilloi 23 nga 26 ndeshje në total duke qenë një nga futbollistët më stabël e me kontribute të rëndësishme te ish-skuadra e tij. Rrogozhinasit kanë bërë një përforcim në prapavijën e tyre me një lojtar që realitetin e Kategorisë së Parë e njeh në “pëllëmbë të dorës”. Në Kategorinë e Parë, 28-vjeçari ka luajtur për ngjyrat e Dinamos 115 ndeshje dhe nuk ka shënuar asnjë gol. Një e veçantë specifike është se ky mbrojtës në asnjë ndeshje nuk është përdorur si zëvendësues, por ka qenë titullar.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image