Egnatia vijon me përforcimet, vijnë dy nga Brazili

0

Egnatia krejt papritur përforcohet edhe me dy futbollistë nga Brazili, duke vazhduar të punojë në heshtje dhe të investojë tek të rinjtë, që deri tani ka shkëlqyer, sepse afrimet e verës së shkuar janë përshtatur shumë mirë në Rrogozhinë.

Klubi debutues në Kategorinë e Parë ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin Aleksander Akinduro do Karmo Akingbulugbe, me emrin sportiv Aleksander, mbrojtës 20-vjeçar, i aftë të luajë në qendër dhe në të majtë.

Futbollisti i dytë i afruar është Lukas Silva Gomesh, i cili është mesfushor ofensiv.

Të dy do të prezantohen sot, ndërsa kanë zbarkuar që mbrëmë në aeroportin “Nënë Tereza”, ku janë pritur nga drejtuesit e Egnatias dhe kanë pozuar me fanellën e re.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.