Effenberg: Guardiola, kujdes mbrojtjen!

0

Ish-lojtari i Bajernit, Stefan Efenberg, ka bërë një analizë për skuadrën aktuale bavareze, e cila ka trajner Pep Guardiolën. Për këtë të fundit, Efenberg ka një këshillë për sa i përket Championsit. “Mbrojtja fiton Championsin. Unë mendoj se këtë duhet të përmirësojë Guardiola. Në Champions ne do të shohim punën e tij deri tani, jo në kampionat. Unë mendoj se nuk është këq që herë pas here të bësh edhe ndonjë fitore ‘të pistë’”, u shpreh ish-mesfushori i Bajernit, duke sugjeruar që në Champions League Pep mund të provojë të fitojë pa shumë spektakël dhe me mbrojtje bindëse.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.