Effenberg: Guardiola, kujdes mbrojtjen!

0

Ish-lojtari i Bajernit, Stefan Efenberg, ka bërë një analizë për skuadrën aktuale bavareze, e cila ka trajner Pep Guardiolën. Për këtë të fundit, Efenberg ka një këshillë për sa i përket Championsit. “Mbrojtja fiton Championsin. Unë mendoj se këtë duhet të përmirësojë Guardiola. Në Champions ne do të shohim punën e tij deri tani, jo në kampionat. Unë mendoj se nuk është këq që herë pas here të bësh edhe ndonjë fitore ‘të pistë’”, u shpreh ish-mesfushori i Bajernit, duke sugjeruar që në Champions League Pep mund të provojë të fitojë pa shumë spektakël dhe me mbrojtje bindëse.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image