E thotë agjenti: “Zonja e vjetër” destinacioni i fundit i CR7

0

Agjenti i pesë herë fituesit të “Topit të Artë” Zhorzh Mendesh, ka folur për transferimin “bomb” të merkatos të kësaj vere, që pa lojtarin e tij të kalonte te klubi i Juventusit për shumën e 105 milionë eurove.  Mendesh mendon se “Zonja e Vjetër” është klubi i fundit i “CR7”.

“Jam shumë i lumtur për këtë transferimi. Juventusi është klubi i fundit për të”, tha 52-vjeçari. Më pas ai vijoi duke thënë: “Kalimi te Juventusi ishte vendimi i duhur nga ana e tij, jam i sigurt që nuk do të pendohet kurrë për këtë hap të fundit të karrierës së tij”.

Mendesh nuk harroi të falënderonte edhe drejtuesit e tjerë të Juves, presidentin Anjeli për finalizimin në kohë rekord të negociatave me numrin 1 të madrilenëve Florentino Perez si dhe drejtorin Marota i cili hodhi i pari idenë e kësaj lëvizje gjatë bisedimeve për lojtarin tjetër të agjentit portugez Zhoao Kanselo.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg