E njëjta mënyrë festimi, Witsel shënon golin e avantazhit për Dortmundin

Dortmundi është duke fituar me rezultatin  0-1 ndaj Frankfurtit në transfertë. Goli i parë dhe i vetëm i takimit deri tani, ka ardhur në minutën e 11 të takimit. Pas një pasimi të bukur nga ana e Hazard, Witsel arriti të dërgojë topin në rrjetë.

Menjëherë pasi këtij realizimi ka nisur edhe festa e zakonshme që e kemi parë nga ky futbollist. Megjithëse ngjason shumë me shqiponjën tonë, faktikisht nuk flitet për të. Ky është simboli i zogut që do të thotë se flitet për lartësi të mëdha dhe fluturime. /Sport Ekspres/