E mundi edhe Siria, trajneri Marcelo Lipi largohet menjëherë nga posti: E di që paguhem shumë

Marcelo Lipi është larguar menjëherë nga posti i tij pas humbjes së fundit. Kjo pasi Kina që drejtonte mori një humbje surprizuese teksa u mposht me rezultatin 2-1 nga Siria në kualifikueset aziatike të Botërorit.

Kjo ka kushtuar shumë dhe trajneri i njohur italian largohet përfundimisht nga pankina. Këtu ka ndikuar edhe rroga e lartë që paguhej Lipi, për të mos e menduar më gjatë vendimin. Por përpara se të komunikohej nga vetë Kina, fjalët kanë dalë nga vetë trajneri italian: “E di që paguhem shumë dhe marrë të gjitha përgjegjësitë. Nuk do të jem më trajner i Kinës dhe ju faleminderit”, ka thënë Lipi. /Sport Ekspres/