E mbani mend golin e Maicon që theu ligjet e fizikës? E përsërit Dimitri Payet në “Ligue 1”

0

Të gjithë adhuruesit e futbollit prej vitesh, nuk mund të harrojnë golin e Maicon në Botërorin me Brazilin, ndaj Koresë së Veriut. Një realizim që ka mbetur në mendjen e sportdashësve, pasi ishte një thyerje për ligjin e fizikës.

Futbollisti merrte bukur krahun dhe godiste nga pozicioni i pamundur për të realizuar, duke e dërguar në rrjetë. Këtë herë është Dimitri Payet që e provoi një gjë të tillë, duke e realizuar në mënyrën më të bukur. Pikërisht në ndeshjen ndaj St Etienne, atje ku Marseja fitoi në shifrat 0-2. Goli i Payet erdhi në minutën e 7 dhe është padyshim një nga më të bukurit që ka realizuar në karrierë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.