E kryer, Mançini të hënën trajner i Italisë

0

Roberto Mançini është trajneri i ri i Italisë dhe tashmë është vetëm çështje kohe, para se të zyrtarizohet gjithçka.

Trajneri i Zenitit ka gjetur marrëveshjen me klubin rus për të prishur kontratën këtë fundjavë, kur mbyllet kampionati, ndërsa të hënën do të paraqitet në Itali për të firmosur.

Debutimi do të jetë më 28 maj, me miqësoren kundër Arabisë Saudite.

Për Mançinin një hap i madh përpara, pas triumfeve me Interin dhe dështimit me Zenitin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.