“E kam parë 5 herë dhe mahnitem”! Armando Broja tregon izolimin: Po ndihmoj mamanë! Qënka e vështirë të gatuash

Armando Broja është ylli i ri i Shqipërisë, ndërsa do të debutonte edhe me ekipin e parë të Chelseat në atë fitore të thellë ndaj Evertonit. Fatkeqësisht futbolli është mbyllur, ndërsa Koronavirusi ka bërë që të gjithë të izolohen në shtëpi.

Por si po e kalon kohën e tij sulmuesi shqiptar? Në faqen zyrtare të Chelseat ka treguar gjithçka, për këngët që po dëgjon, filmat e preferuar dhe njëkohësisht për mënyrën sesi e kalon një ditë të zakonshme, brenda këtij anormaliteti. Broja është duke u kthyer edhe në një “djalë shtëpie”, pasi po ndihmon mamanë që të gatuajë, por kjo është një sfidë edhe më e vështirë për të. /Sport Ekspres/

Çfarë filmi shikon?

‘Riverdale. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Janë ato seritë me mistere, të përsosura. Po shikoj edhe John Wick 3. Është një nga filmat më të mirë luftarak që kam parë ndonjëherë. E kam parë pesë herë deri tani dhe është ende e mahnitshme.

Muzika që dëgjon?

“Ndërsa unë kam qenë duke bërë stërvitjen time kam dëgjuar albumin e ri të Lil Baby ‘My turn’ përveç kësaj, unë nuk kam dëgjuar shumë në lidhje vetëm me një këngëtar të vetëm, por kam dëgjuar një shumëllojshmëri në listën time të zakonshme.

Cilat aplikacione keni përdorur më shumë gjatë kohës që jeni në shtëpi?

‘Unë kam përdorur shumë Instagram, duke parë të gjithë ata që postojnë sfidat “Qëndroni në shtëpi”. Gjithashtu kam përdorur Tëitter pak, si dhe është një aplikacion i lehtë për t’u përdorur dhe është shumë i mire”

Lojërat e preferuara?

‘Kam qenë duke luajtur Call of Duty: Warzone, e cila është një mënyrë e re e lojës që doli së fundmi, por kjo ju lejon të luani me miqtë në një skuadër prej tre kundër të tjerëve për të provuar të fitoni. Gjithashtu kam qenë duke luajtur Grand Theft Auto. Unë e di se është e vjetër, por është një lojë me të vërtetë e mirë, veçanërisht kur të gjithë miqtë e mi janë luajnë gjithashtu dhe bëhen gara, Bëhet shumë konkurruese.

Po gjëra të tjera, si e kaloni kohën?

“Unë stërvitem shumë tani që jam në shtëpi sepse kjo është mënyra më e mirë që të mund të qëndroj i aftë dhe të kthehem në formë të mirë. Por jam duke ndihmuar mamanë time të gatuaj, gjë që është më e vështirë nga sa mendoja, por është vërtet kënaqësi të mësosh.