E FUNDIT/ FSHF publikon kalendarin e plotë të Kategorisë së Parë, e nis një javë pas Superiores

0

FSHF ka publikuar së fundmi edhe kalendarin e plotë të Kategorisë së Parë, për vazhdimin dhe përfundimin e këtij sezoni. Pra futbolli nuk do të luhet vetëm në Superiore, megjithëse është kjo pjesa më e përmendur në këto kohë.

Siç shihet edhe nga kalendari i programuar, ka një zgjidhje më të mirë për Kategorinë e Parë, që mesatarisht kanë për të zhvilluar një ndeshje në javë, ashtu sikurse edhe në një kohë normale. Tashmë ajo që pritet është konfirmimi i Ministrisë së Shëndetsisë, për të dhënë dritën jeshile dhe për të konfirmuar kthimin e kampionateve shqiptare ashtu siç i ka programuar edhe FSHF. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.