E fundit, formacionet zyrtare/ Sot feston datëlindjen, Berat Gjimshiti luan si titullar në “Champions League”

0

Vetëm pak minuta më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare sa i përket dy ndeshjeve që do të zhvillohet në “Champions League” mes Atalanta-Valencia dhe Totenhem-Leipzig. Më poshtë mund të ndiqni edhe vendosjen në fushë të ekipeve, por ajo ku ne duhet të ndalemi është në Itali.

Kjo pasi atje do të luajë nga minuta e parë edhe mbrojtësi i Shqipërisë, Berat Gjimshiti, që sot bën 27-vjeç. Trajneri Gasperini i ka besuar një vend në prapavijë në këtë ndeshje të rëndësishme për historinë e Atalantës, së bashku me Palominon dhe Toloin. Në rast të një tjetër paraqitje të mirë të këtij futbollisti, do të rriste edhe interesin e skautëve të ndryshëm që gjenden në stadium. /Sport Ekspres/

Formacionet zyrtare, Atalanta-Valencia

Atalanta: Gollini, Toloi, Palomino, Gosens, Gomez, Freuler, De Roon, Djimsiti, Hateboer, Ilicic y Pasalic.

Valencia: Jaume Domenech; Wass, Mangala, Diakhaby, Gaya; Torres, Parejo, Kondogbia, Soler; Maxi Gomez y Guedes.

Totenhem-Leipzig

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.