E ftuan papritur kundër Shqipërisë, rrëfimi i Guendouzi: Isha në gjumë, nuk po e besoja

0

Një tjetër zhvillim i papritur ka ardhur nga Franca pas zëvendësimit të Laportes me Umtiti. Pogba që ishte i dëmtuar, i ka lënë vendin Guendouzit që luan me Arsenalin. Ky i fundit nuk e ka besuar kur i ka mbërritur ftesa nga Franca A, që ishte e para në karrierën e tij.

Në mediat franceze, ky futbollist rrëfen gjithë momentin kur ndodhi edhe mbërritja e ftesës. Teksa ndodhej duke dremitur pak, mbërrin edhe lajmi që i jep të kuptoj se ndodhej ende në gjumë.

“Në fakt, unë isha duke bërë një sy gjumë dhe dikush trokiti në derën time. Nuk u përgjigja sepse isha duke fjetur, me të vërtetë. Atëherë më ra telefoni, ishte trajneri (Sylvain Ripoll). Më duhej ta hapja derën direkt dhe ai tha , ‘Ejani Matteo, ne duhet të flasim, ju dua shumë, por ju duhet të largoheni. “” Çfarë do të thuash, duhet të iki, domethënë? “Ai më tha:” Ti po shkon te Franca A”, thotë Mattéo Guendouzi.

Në kokën time, ishte pff … Unë nuk e besoja atë në fillim. Dhjetë minuta para se të flija, mendova se isha ende në një ëndërr!”, mbyll rrëfimin e tij lojtari i Arsenali. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.