E bujshme/ Imitohet Beogradi, droni ndërpret ndeshjen në “Europa League” dhe lojtarët lënë fushën

Një ngjarje e ngjashme me atë që ndodhi në Beograd, në përballjen mes Serbisë dhe Shqipërisë ka ndodhur edhe në “Europa League”, në një farë mënyre. Gjatë ditës së sotme po zhvillohej takimi mes Dudelanges dhe Qarabag.

Por një surprizë e pakëndshme ndërpreu lojën, kur rezultati ishte në shifrat 0-2. Një dron me simbolet e Armenisë ishte surpriza e hidhur për lojtarët miq. Këta të fundit njihen për konfliktet e tyre me Armeninë. Madje situata arriti deri aty aqsa në finalen e shkuar të këtij kompeticioni, Mhitarian nuk mori dot pjesë në finalen që u zhvilluar në Baku, vetëm sepse ishte armen.

Lojtarët nga Azerbajxhani kanë braktisur menjëherë fushën e lojës, ndërsa në një rast u tentua që droni të rrëzohej duke e goditur me top. /Sport Ekspres/