E bujshme | Arrihet akordi, Marselo kontratë 4-vjeçare me ekipin e ri

0

Marselo ka qenë një ndër lojtarët kyç të Realit të Madridit në triumfet, që ekipi madrilen ka arritur vitet e fundit. Largimi i Kristiano Ronaldos, por mbi të gjitha ai i Zinedin Zidan, kanë bërë që braziliani të kthehet në një lojtar stoli, sidomos pas ardhjes së Solarit.

Trajneri aktual i “Los Blancos”, aktivizon në krahun e majtë Regijon, me Marselon që ka parë thuajse çdo ndeshje nga stoli. Tashmë, me situatën e krijuar, largimi i 30-vjeçarit duket diçka e paevitueshme dhe destinacioni i radhës është bërë i ditur me kohë, pikërisht Juventusi.

Së fundmi, siç raportohet dhe nga mediat më të mëdha në Spanjë e Itali, duket se Marselo dhe klubi bardhezi kanë gjetur akordin mes tyre, për një kontratë 4-vjeçare. Transferimi do të kryhet në fund të këtij sezoni dhe braziliani do të shndërrohet në një ndër më të paguarit në ekip, me 12 milionë euro në sezon.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.