Dy vjet pritje, Ndoj feston golin e parë italian

0

Mesfushori i kombëtares shqiptare Emanuele Ndoj ka shënuar sot golin e parë si futbollist i Breshias në Itali.

Në sezonin e dytë si profesionist, Ndoj është kthyer në një lojtar të rëndësishëm dhe Breshia shpreson ta shesë sa më shtrenjtë në të ardhmen. Për 21-vjeçarin ka ardhur edhe grumbullimi nga Shqipëria e drejtuar nga Kristian Panuçi dhe karriera njeh vetëm ngjitje.

Sot Breshia priste Frozinonen dhe në minutën e  dhjetë Ndoj shënoi golin e avantazhit, që nuk u ruajt, sepse Frozinone arriti të fitonte 2-1, duke qenë në garë për ngjitje në Serinë A, ndryshe nga Breshia, që synon mesin e qetë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.