Dy milionë euro larg Etrit Berishës, Lilë ka edhe plan B

0

Etrit Berisha është kthyer në një çështje tek Atalanta. Klubi italian kërkon të shesë portierin dhe çmimi i është vendosur “gardianit” të Shqipërisë. Klubi nga Bergamo kërkon plot 7 milionë euro dhe së fundmi një ofertë i është bërë nga LOSC Lilë.

Francezët nga ana tjetër janë të gatshëm të ofrojnë deri në 5 milionë euro dhe nuk e kalojnë këtë shifër. Atalanta deri më tani nuk ka ndonjë ofertë më të mirë dhe ndoshta do i duhet të mendohet, por duhet kuptuar edhe diçka tjetër: kohën nuk e ka në favor.

Lilë po punon për të gjetur një zgjidhje dhe momentalisht i është rikthyer një tjetër piste. Sedrik Karraso, portieri 36-vjeçar është larguar nga Gallatasaraji, por ka pasur një sezon të dështuar. Gjithsesi ka eksperiencë në Ligue 1, pasi ka luajtur me Marsejën, Guingamp dhe Tuluzën.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.