Dy gola dhe dy asist, Taulant Seferi nuk përmbahet në fitoren tenistike të Xamax-it

Taulant Seferi ka arritur që të gjejë rrugën e rrjetës në miqësoren ku ekipi i tij ka shkatërruar me rezultatin e thellë 10-0 skuadrën e La Chaux-De-Fonds. Sulmuesi shqiptar do të shënonte golin e tij të parë në pjesën e dytë të takimit, kur në minutën e 52-të do të tundte rrjetën kundërshtare.

Ndërkohë në minutë e 79 do të shënonte edhe golin e dytë personal si dhe të 7-in për ekipin e tij Xamax, ndërsa gjatë takimit ka arritur edhe të asistojë dy herë për shokër e tij të skuadrës. Seferi duket të jetë kështu në formë në këtë fazë përgatitore, ndërsa synon që rrugën e rrjetës të arrijë ta gjejë edhe në ndeshjet që do të luhen në kampionat./Sport Ekspres/