Duglas Kosta kërkon falje, por e pret dënim i rëndë

0

Duglas Kosta ka qenë ndër lojtarët më të mirë të Juventusit në këtë fillim sezoni. Por, sulmuesi braziliani mund t’i lëkunden pozitat në formacionin titullar, pas gjestit të shëmtuar që kreu në minutat e fundit të takimit ndaj Sasuolos, ku pështyu di Françeskon.

Sipas rregullores, 28-vjeçari mund të dënohet me tre ndeshje pezullim, çka do bënte që ai të humbiste sfidën Napolit më datë 29 shtator. Lojtari ka reflektuar pas ndeshjes dhe u ka kërkuar falje fansave me anë të një postimi në Instagram.

“Dua t’i kërkoj falje të gjithëve tifozëve të Juventusit për atë veprim të pamenduar gjatë lojës së sotme. U kërkoj falje dhe kolegëve të mi, të cilët janë gjithnjë pranë meje në momente të mira dhe të këqija. Ishte diçka e shëmtuar dhe jam i ndërgjegjshëm për këtë. Dua të bëj të qartë që ky ishte një rast i izoluar  që nuk korrespondon me ato çfarë unë kam treguar gjatë të gjithë karrierës sime”, shkroi Kosta.

View this post on Instagram

Gostaria de pedir desculpas a todos os torcedores da Juventus por essa minha reação equivocada no jogo de hoje. Peço também desculpas aos meus companheiros de time, que estão sempre comigo nos momentos bons e ruins. Errei feio, tenho consciência e venho me desculpar com todos por isso. Deixo claro que essa atitude isolada não condiz com o que sempre mostrei em minha carreira. Douglas Costa Vorrei scusarmi con tutti i fan della Juventus per questa reazione fuorviante nel gioco di oggi. Mi scuso anche con i miei compagni di squadra, che sono sempre con me nei momenti belli e cattivi. Ero brutto, ne sono consapevole e mi scuso con tutti per questo. Metto in chiaro che questo atteggiamento isolato non corrisponde a quello che ho sempre dimostrato nella mia carriera. Douglas Costa @juventus

A post shared by ??DC11?? (@douglascosta) on

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.