Drita nuk e lëshon kreun, fiton edhe Trepça ‘89

0

Pas fitores së djeshme të Prishtinës, e ka pasur radhën Drita të zbresë sot në fushë dhe kundër Vllaznisë modeste ka bërë detyrën. Fitore e thjeshtë 2-0, me gola të shënuar që në pjesën e parë, një prej tyre nga ish-mesfushori i Laçit Drilon Musaj. Tashmë kreu është sërish pronë e Dritës, që ka 3 pikë më shumë se Prishtina në renditjen e Superligës së Kosovës.

Ndërkaq, ka festuar edhe Trepça ’89, e drejtuar nga Gugash Magani, që ka mposhtur 3-0 Vëllaznimin, me dy gola nga Oto Xhon dhe një gol nga Lladrovci. Gjithsesi, tashmë kampionët në fuqi janë jashtë gare për titull, me 10 pikë më pak se Drita.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.