Drama e Uelbek, dëmtim i tmerrshëm dhe muaj të tërë jashtë!

0

Deni Uelbek është me të vërtetë një futbollist i pafat. Sulmuesi i Arsenalit është dëmtuar rëndë në sfidën e Europa League kundër Sportingut të Lisbonës, pasi kapi këmbën e djathtë keq dhe duket se bëhet fjalë për thyerje.

Në minutën e 30-të sulmuesi doli me barelë dhe u transportua direkt për në spital.

Është një ndër lojtarët më të pafat në qarkullim, sepse Uelbek ka një listë pa fund dëmtimesh.

Në vitin 2016 ishte dëmtimi i fundit madhor, maj deri në dhjetor. Që atëherë Uelbek nuk është kthyer më në nivele të larta, ndërsa ditët e fundit Kristal Palas kishte bërë ofertë për ta marrë në huazim në janar.

Gjithsesi, tashmë Palas duhet të shohë gjetkë, sepse Uelbek zor se kthehet në fushë këtë sezon.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.